Skip to main content
Logo print

Fishfood | Legrand Poland

Fishfood
08/12/2022

Fishfood

Żeromin, Poland

Zakład przetwórstwa rybnego Fishfood w Żerominie.

Energia elektryczna do zasilania odbiorników indukcyjnych takich jak silniki stanowi znaczną część energii dostarczanej przez Zakłady Energetyczne. Część tej energii (tzw. energię bierną) użytkownik może i powinien wytwarzać u siebie metodą tzw. kompensacji.

FISHFOOD


Kompensacja mocy biernej z wykorzystaniem rozwiązań Alpes Technologies
Sprawdzone w kilkudziesięciu obiektach w Polsce systemy do automatycznej kompensacji mocy biernej Alpes Technologies pozwalają w zakładzie w Żerominie znacząco (moc baterii 150kvar) zmniejszyć opłaty za energię elektryczną.

W skład systemu Alpimatic wchodzą: kondensatory Alpivar, zabezpieczenia, styczniki i mikroprocesorowy regulator współczynnika mocy, nadzorujący poziom kompensacji w sieci o dużym poziomie zakłóceń.

Szafki ze stali nierdzewnej Atlantic INOX
Zastosowane szafki Atlantic INOX ze stali nierdzewnej gwarantują ochronę, a wiec długoletnią i bezawaryjną pracę aparatury elektrycznej w ekstremalnych warunkach, związanych ze stosowaniem w halach produkcyjnych agresywnych środków czyszczących pod dużym ciśnieniem.

Rozdzielnice XL³ do 4000 A
Rozdzielnia główna Legrand XL³ 4000 z SZR DPX 1250A oraz rozdzielnie oddziałowe z aparatami zabezpieczającymi znajdują się poza bezpośrednią strefą produkcji żywności i spełniają wymagania zwyczajowe dla obiektów przemysłowych.