Skip to main content
Logo print

Legrand w Polsce | Legrand Poland

Siedziba Legrand

O firmie


Legrand Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu, Grupy Legrand, eksperta w zakresie produktów i systemów instalacji elektrycznych oraz sieci informatycznych w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. W ofercie handlowej Legrand Polska znajdują się produkty i systemy uznanych na całym świecie marek: Cablofil, Zucchini, Bticino, Minkels, Raritan, Netatmo gwarantując dostarczanie kompletnych rozwiązań, od oferty produktowej poprzez know-how do serwisu.

Wszystkie produkty spełniają wymogi norm, posiadają atesty i międzynarodowe certyfikaty potwierdzające ich wysoką jakość. W Polsce produkty dostępne są za pośrednictwem sieci hurtowni elektrycznych oraz supermarketów.

Magazyny

Działalność


Działalność Grupy Legrand w Polsce rozpoczęła się w roku 1996 od zainwestowania w fabrykę w Ząbkowicach Śląskich. Zakład ten specjalizuje się w produkcji aparatury zabezpieczeniowej niskiego napięcia, rozdzielnic, listew i kanałów elektroinstalacyjnych.

Oprócz wyrobów produkowanych w fabryce w Ząbkowicach Śląskich Legrand oferuje w Polsce również inne nowoczesne i innowacyjne produkty, takie jak: osprzęt elektroinstalacyjny (m.in. Celiane, Axolute, Sistena Life, Niloe, Valena), rozdzielnice, szafy i obudowy elektryczne (m.in. XL³, Nedbox, Drivia, RWN, RN65), listwy i kanały kablowe do rozprowadzania instalacji elektrycznych (m.in. DLP), automatykę domową My Home, systemy widodomofonowe Bticino, transformatory i szynoprzewody, trasy siatkowe Cablofil, okablowanie strukturalne LCS², system zasilania gwarantowanego UPS.

Produkty


Produkty są dostępne w Polsce za pośrednictwem sieci hurtowni elektrycznych i supermarketów. W grudniu 2003 roku firma uzyskała certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 14001, a w 2021 roku certyfikat ISO 45001.

Grupa Legrand zwraca szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa i regulacji w zakresie nałożonych sekcji o charakterze gospodarczym, handlowym i finansowym, a także innych rodzajów restrykcji ("embarga").

Wszystkie nasze produkty oznakowane znakiem CE spełniają wymagania podane w Dyrektywach, wszędzie tam, gdzie znajdują one zastosowanie.

Legrand, jako globalny specjalista w infrastrukturach elektrycznej oraz cyfrowej w budownictwie, wykorzystując swoją uprzywilejowaną pozycję dostawcy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej stosowanych w jego własnych zakładach, jest zaangażowany w politykę ciągłego doskonalenia swojej efektywności energetycznej.

Ochrona środowiska to kluczowy aspekt polityki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR), do której mogą wnieść swój wkład wszyscy pracownicy Grupy. Kwestię wzmocnienia działań na rzecz środowiska Grupa Legrand traktuje jako jeden z priorytetów w swojej działalności i wprowadza globalną politykę ochrony środowiska.

Bezpieczeństwo i higiena pracy stanowi zasadniczy wymóg dla Grupy Legrand, która jest w pełni przekonana o tym, że zapewnianie pracownikom bezpiecznych i zdrowych warunków oraz dobrego samopoczucia w miejscu pracy, jest obowiązkiem o kluczowym znaczeniu dla ogólnej efektywności.

Jakość to dla Grupy Legrand kluczowy aspekt i decydująca przewaga konkurencyjna w strategii rozwoju. Starając się wzmacniać ją jeszcze bardziej, jednocześnie spełniając oczekiwania interesariuszy, Grupa opracowuje globalną strategię jakości dla różnych marek.

Legrand w Polsce - zobacz również:

Legrand w domu