Skip to main content
Logo print

Złota 44 | Legrand Poland

Złota 44
06/12/2022

Złota 44

Warszawa, Poland

Złota 44, zaprojektowana przez światowej sławy architekta Daniela Libeskinda liczy 192 metry, 52 piętra i 287 unikalnych apartamentów. Z wnętrz rozpościerają się spektakularne widoki, a użytkownicy korzystają z licznych udogodnień, które tworzą nowy styl życia.

W panoramie Warszawy powstał obiekt, który wg zamysłu nowojorskiego autora ma odzwierciedlać tożsamość tego miasta i jego potencjał. Ma oddać uczucie wolności i afirmacji codziennego życia.

ZŁOTA 44


Za zasilanie odpowiedzialne są cztery transformatory Zucchini suche żywiczne SN/nn - dwie sztuki o mocach 1000kVA i dwie sztuki 1250kVA. Do prowadzenia i osłony wiązek przewodów zastosowano stalowe korytka siatkowe Cablofil.

Wnętrza apartamentów zaprojektował Jonathan Clarke, dyrektor architektury wnętrz w pracowni Woods Bagot, którego poprzednie prace przyniosły mu globalne uznanie.

W dużych przestrzeniach istniała konieczność zainstalowania gniazdek elektrycznych w podłodze bez podłączania kłopotliwych i nieestetycznych przedłużaczy od najbliższej ściany. W zależności od wystroju zdecydowano się na minipuszki pop-up firmy Legrand w kolorze metalicznego brązu lub stali nierdzewnej, cztero- lub ośmiomodułowe.