Skip to main content
Logo print

Stadion Śląski | Legrand Poland

Stadion Śląski
02/01/2011

Stadion Śląski

Poland

Modernizacja Stadionu Śląskiego zakończyła się oddaniem do użytku stadionu spełniającego najwyższe wymogi stawiane zarówno stadionom piłkarskim (kategoria 4 wg klasyfikacji UEFA), jak i stadionom lekkoatletycznym (kategoria I wg klasyfikacji IAAF).

STADION ŚLĄSKI


Po modernizacji  zadaszony Stadion Śląski  można nazwać największą w Polsce areną lekkoatletyczną, największą otwartą sceną muzyczną i nowoczesną areną piłkarską. Ten obiekt spełnia wymagania kategorii 4 stawiane stadionom piłkarskim w klasyfikacji UEFA  jak i stadionom lekkoatletycznym kategorii I w klasyfikacji IAAF. Pojemność obiektu określa ponad 55 tysięcy  miejsc siedzących  lub 85 tysięcy dla widowni koncertów z wykorzystaniem murawy i bieżni, przy spełnieniu czasu ewakuacji do 8 minut.   Więcej o legendarnej przeszłości obiektu i planach na przyszłość można dowiedzieć się na stronie: stadionslaski.pl.

Stadion Śląski to nowoczesny obiekt z bogatym zapleczem konferencyjnym, sanitarnym, cateringowym oraz doskonałym systemem nagłośnienia i oświetlenia. Cała infrastruktura techniczna wymaga niezawodnego  zasilania w energię elektryczną o znacznych poborach prądu dlatego zastosowano transformatory Zucchini  o mocach 2500kVA i mosty szynowe Zucchini o prądach 4000A wyprodukowane przez Legrand. Zastosowane transformatory suche żywiczne GreenT.HE charakteryzują się bardzo niskimi  stratami energii przy długoletniej żywotności co  potwierdzają Certyfikaty wystawione przez laboratorium ACAE.