Skip to main content
Logo print

Softman | Legrand Poland

Softman
29/11/2022

Softman

Gdzieś, Poland

Softman S.A. czołowy i najstarszy partner firmy Oracle Polska zmienił swoją siedzibę na większą.

Niebanalna architektura wzorowana na pofabrycznych loftach „uzbrojona" została kompleksowo w aparaturę i instalację teletechniczną i elektryczną produkcji Legrand. Legrand udzielił 20-letniej gwarancji na cały system okablowania strukturalnego LCS² od wyposażonych szaf 19” do punktów abonenckich Rj 45. Po wykonaniu instalacji deklarowane parametry sieci strukturalnej zostały potwierdzone niezależnymi pomiarami.

SOFTMAN


Softman S.A. podjął decyzję, przy wznoszeniu swojej siedziby, o współpracy z jednym producentem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie instalacji teletechnicznych i elektrycznych. Takie rozwiązanie gwarantuje zintegrowanie wyposażenia elektrycznego i teleinformatycznego ze wszystkimi korzyściami. Powoduje to obniżkę kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, użytkownik otrzymuje 20-letnią gwarancję na sieć strukturalną. Montaż lub wymiana jest ułatwiona.

Design widocznych elementów jest wspólny przy bogatej palecie kolorystycznej. Projekt zakładał swobodny dostęp do sieci na terenie całego obiektu. Produkty Legrand gwarantują spełnienie tych wymagań.

Dobrym przykładem jest zastosowane gniazdo systemu Mosaic. Dostęp do zasilania 230V zrealizowany został tymi samymi gniazdami Mosaic w kanałach naściennych DLP, w kolumnach DLP, rozdzielniach XL³, oraz szafkach teleinformatycznych 19” LCS². Pewne mocowanie zatrzaskowe modułów 45X45 gwarantowane jest precyzyjnym dopasowaniem takich elementów jak listwy, uchwyty i mechanizmy wykonanych przez jednego producenta. System zasilania obiektu realizowany jest z wykorzystaniem rozdzielnic Legrand XL³4000 z zamontowaną automatyką SZR, selektywnymi zabezpieczeniami elektronicznymi DPX 630, DPX 250, DPX 160. Zabezpieczenie i sterowanie obwodów odbiorczych zrealizowano z wykorzystaniem rozdzielnic Legrand XL³ 400 i XL³ 160 z aparaturą modułową Legrand serii 300.