Skip to main content
Logo print

Rezydencja smart zaprojektowana w zgodzie z naturą | Legrand Poland

Rezydencja smart
06/12/2022

Rezydencja smart zaprojektowana w zgodzie z naturą

Poland

Rezydencja smart zaprojektowana w zgodzie z naturą. Zrealizowana przez architekta wizja projektu rezydencji zakładała maksymalne „otwarcie” wnętrz budynku na otaczającą przyrodę i światło słoneczne. Idealny balans pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością oraz pomiędzy nową technologią, a naturą.
Duże przeszklone płaszczyzny na parterze i na piętrze dają wrażenie bliskości zieleni oraz drzew. Efekt potęgowany jest przez akcenty roślinne i kaskadę zieleni w holu.

REZYDENCJA SMART ZAPROJEKTOWANA W ZGODZIE Z NATURĄ


Zastosowanie jasnych kolorów, drewna i szkła oraz ogólna koncepcja bliskości natury dostarcza domownikom spokoju oraz wytchnienia od codziennego zgiełku życia. Design zastosowanej linii wzorniczej Celiane with Netatmo łagodnie harmonizuje z całością projektu. Instalacja smart home Legrand Netatmo pozwala intuicyjnie zarządzać poziomem oświetlenia i rozmieszczeniem światła w zależności od potrzeb użytkownika i pory dnia.

Sterowanie odbywa się bezpośrednio, lokalnie klawiszami, może być również zmieniane głosowo przez asystenta głosowego (Siri, Alexa itp.) lub zdalnie przez aplikację Home+ Control. Poza komfortem, system Legrand Netatmo zapewnia bezpieczeństwo przez kontrolę nad żaluzjami, gniazdkami elektrycznymi oraz oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym. Dopełnieniem są kamery zewnętrzne i wewnętrzne Netatmo rozróżniające domowników od intruzów. Komunikacja z gośćmi realizowana jest bezpośrednio przez 7-mio calowy ekran wideodomofonu Classe 300 Smart Wi-Fi lub zdalnie przez smartfon. Kolejne atuty posiadania smart rozwiązań to możliwość automatycznego zraszania ogrodu, czy dodatkowego doświetlenia obiektu lub otwieranie bramy wjazdowej.