Skip to main content
Logo print

Polpharma Biologics w Duchnicach - producent leków biologicznych | Legrand Poland

Polpharma Biologics w Duchnicach
08/12/2022

Polpharma Biologics w Duchnicach - producent leków biologicznych

Duchnice, Poland

Polpharma Biologics to największa polska firma biotechnologiczna, zajmującą się rozwojem i wytwarzaniem leków biopodobnych i innowacyjnych leków biologicznych. Od prawie 10 lat prowadzi działalność na niespotykaną wcześniej w polskim sektorze biotechnologicznym skalę, konsekwentnie inwestując w laboratoria i linie produkcyjne.

POLPHARMA BIOLOGICS W DUCHNICACH - PRODUCENT LEKÓW BIOLOGICZNYCH


Opatentowana przez Polpharma Biologics platforma rozwoju linii komórkowych i wysoce wydajne procesy badawczo-rozwojowe stwarzają doskonałe warunki do rozwoju nowoczesnych leków biopodobnych. Polpharma Biologics posiada w Polsce dwa nowoczesne ośrodki rozwoju i produkcji leków biologicznych: centrum badawczo-rozwojowe w Gdańsku oraz nowoczesny ośrodek wytwarzania leków biologicznych w Warszawie – Duchnicach. Ośrodki można zaliczyć do grona najbardziej zaawansowanych tego typu obiektów w Europie.

W Duchnicach zainstalowane zostały produkty Legrand  w obszarach laboratoryjnych i produkcyjnych, m.in. przemysłowe gniazda P17 oraz osprzęt Plexo IP 55 antybakteryjny, który jest zabezpieczony przed strumieniami wody oraz odporny na działanie środków chemicznych i uderzenia. Zastosowane tworzywo ma wprasowane jony srebra, którego działanie „antymicrobal” potwierdziły laboratoria biotechnologiczne.

W obszarach biurowych zamieszczono wytrzymałe puszki podłogowe z mechanizmami Mosaic do rozprowadzenia sieci elektrycznych i LAN oraz osprzęt Sistena Life w kolorze białym.

 

Polpharma - wnętrze