Skip to main content
Logo print

Pływający dom na wodzie | Legrand Poland

Dom na wodzie
06/12/2022

Pływający dom na wodzie

Wrocław, Poland

Pionierskie w Polsce wdrożenie idei pływającego domu na wodzie znalazło swój szczęśliwy finał. Dom jest zamieszkały - zacumowano go na obrzeżach Wrocławia. W sierpniu odholowany zostanie w okolice wrocławskiej Starówki, gdzie odbędzie się uroczysta prezentacja dla mediów i osób zainteresowanych. Firma Legrand aktywnie wspiera ciekawe i nowatorskie rozwiązanie służąc życzliwą radą, wsparciem technicznym i oferując wyroby spełniające oczekiwania inwestora.

 

PŁYWAJĄCY DOM NA WODZIE


Na powierzchni przeszło 200m² zainstalowano osprzęt elektryczny Sistena Life (łączniki, gniazda itp.) sterowane i nadzorowane w systemie inteligentnego budynku. Rozdzielnie i zabezpieczenia firmy Legrand znalazły zastosowanie ze względu na walory techniczne i estetyczne.

Pan Kamil Zaręba, twórca i właściciel nowatorskiego domu zaprosił nas do siebie. W Domu Na Wodzie (DNW) o powierzchni 200m² mieszka od kilku miesięcy czteroosobowa rodzina i pies. DNW jest „obiektem pływającym”, może być holowany lecz ze względu na swoja masę (180 ton) jest bardzo stabilny. Pokoje są bardzo przestronne z dużą ilością powierzchni przeszklonych.

Automatyka domowa My Home

Za oknami widać niepowtarzalne pejzaże w dzień i w nocy. Pan Kamil po zebraniu fachowych opinii postanowił zastosować w DNW system automatyki domowej Legrand gwarantujący użytkownikom komfort, bezpieczeństwo i oszczędności. Typową cechą automatyki domowej jest wykorzystanie scenariuszy. Domownicy mogą jednym przyciśnięciem klawisza ustawiać poziom oświetlenia, temperatury lub położenie rolet. Dla większej wygody załączanie scenariuszy można realizować pilotem IR. Mieszkańcy mogą podziwiać piękno otaczającego krajobrazu, a za chwilę cieszyć się prywatnością dzięki systemowi sterowania roletami. Wychodząc z domu opuszczają wszystkie rolety jednocześnie centralnym sterownikiem.

DNW jest samowystarczalny pod względem energii cieplej. Gwarantuje to pompa ciepła pobierająca energię z otoczenia i programowalne termostaty Legrand. Termostaty umożliwiają oszczędne, a tym samym ekologiczne gospodarowanie energią cieplną. Temperatura dla poszczególnych pomieszczeń może być programowana indywidualnie w zależności od pory dnia i sposobów użytkowania.

Aparatura modułowa

Instalacja i odbiorniki elektryczne DNW zabezpieczone są aparaturą modułową serii 300 umieszczoną w solidnych, estetycznych rozdzielniach XL³ 160. Dzięki zastosowaniu puszek podłogowych można podłączać odbiorniki do sieci na środku pokoju unikając plątaniny przewodów. Estetyka i szeroka gama kolorystyczna osprzętu Legrand pozwoliła wybrać wyroby pasujące do DNW i jego klimatu.

Poniżej opinia twórcy i użytkownika Pływającego Domu na Wodzie Kamila Zaremby, którą zamieścił na swojej oficjalnej stronie internetowej:

„Kiedy zabrałem się z Michałem za projekt instalacji elektrycznej kolejny raz okazało się, że mój DNW jest wybitnie duży. Mądrze zaplanować wszystkie gniazdka, włącznik, lampy itp to nie lada wyzwanie na 250 m². Wtedy właśnie trafiłem w jednej z hurtowni na ulotkę Automatyki Domowej firmy Legrand. Znałem tę firmę jako jedną z najlepszych w Europie więc podjąłem kontakt do Pana Macieja, który otoczył mnie profesjonalną obsługą. Już po kilku dniach w DNW odbyliśmy pierwsze robocze spotkanie kiedy poznałem zalety całego systemu. W dużym skrócie system ten ma możliwość centralnego sterowania: oświetleniem, ogrzewaniem, żaluzjami, muzyką, alarmem, wentylacją, klimatyzacją itp. Teraz wychodząc z domu na pewno nie zapomnę zgasić światło w łazience (ostatnio dostałem za to reprymendę) ponieważ wszystko można sterować z centrali lub nawet przez gsm, www lub sms. Dodatkowo dotarło do mnie, że taki system pomaga po prostu oszczędzać pieniądze.”

Zapraszamy do zapoznania się z ideą i specyfiką pływającego domu na wodzie na stronie: www.domynawodzie.pl.