Skip to main content
Logo print

Ośrodek Dolina Słońca | Legrand Poland

Dolina Słońca
08/12/2022

Ośrodek Dolina Słońca

Radwanowice, Poland

Ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w Radwanowicach

We wrześniu 2008 r. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” rozpoczęła budowę ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie w Radwanowicach. Podopieczni zaproponowali, aby ośrodek ten nosił nazwę „Dolina Słońca”.

OŚRODEK DOLINA SŁOŃCA


Jest to kompleks budynków, w którym znajdą się m.in.: przestrzeń na warsztaty plastyczne, tkackie, stolarskie, kulinarne oraz sala gimnastyczna, teatralna i doświadczania świata. Środki finansowe na budowę ośrodka pochodziły w ogromnej mierze z wpłat 1% podatku dochodowego. W tej chwili trwa wyposażanie ośrodka.

W instalacjach elektrycznych „Doliny Słońca” zastosowano niezawodne aparaty modułowe Legrand serii 300 w estetycznych i solidnych rozdzielnicach Ekinoxe, Nedbox, prefabrykowanych XL³ 160 i XL³ 400.

W pomieszczeniach użytkownicy korzystają z łączników i gniazd elektrycznych Legrand linii Valena, białych o prostej i czystej formie. Osoby niepełnosprawne intelektualnie korzystając z profesjonalnej pomocy w nowoczesnym ośrodku rozwijają swoje umiejętności, ich praca daje im satysfakcję oraz silne poczucie, że są komuś potrzebni.