Skip to main content
Logo print

Nowe biuro Polskiej Akcji Humanitarnej w Warszawie | Legrand Poland

Nowe biuro Polskiej Akcji Humanitarnej w Warszawie
08/12/2022

Nowe biuro Polskiej Akcji Humanitarnej w Warszawie

Poland

Polska Akcja Humanitarna działa jako organizacja pozarządowa od 1994 roku. Misją organizacji, powstałej z inicjatywy Janiny Ochojskiej, jest pomoc osobom poszkodowanym w konfliktach zbrojnych i katastrofach naturalnych.

NOWE BIURO POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ W WARSZAWIE


PAH zapewnia m.in. schronienie, wodę, żywność, dostęp do edukacji. Od 1992 roku organizacja udzieliła pomocy w 44 krajach. Obecnie PAH pomaga w Somalii, Sudanie Południowym, Syrii, Iraku i wschodniej Ukrainie. W ramach programu Pajacyk wspiera także stołówki w szkołach i placówkach środowiskowych poprzez dofinansowanie posiłków.

Z rosnącymi wyzwaniami i możliwościami pomocy wiązała się konieczność powiększenia biur PAH dla sprawniejszej obsługi programów pomocowych. PAH wynajęła od M. St. Warszawy nowy lokal, który został wyremontowany i przystosowany pod jej potrzeby dzięki współpracy z wieloma firmami, m.in. firmą Legrand Polska Sp. z o.o. W projekcie przewidziano (ze względu na optymalizację kosztów) zastosowanie typowego osprzętu podtynkowego (w tym przypadku Valena) i systemu prowadzenia instalacji w kanałach kablowych KIO.

Ten pomysł pozwolił ograniczyć koszty remontu przy zachowaniu wysokiej estetyki i możliwości wprowadzenia przyszłych zmian bez przerw w pracy biura.  Rozmieszenie gniazd komputerowych RJ 45 i gniazd 230V może być szybko zmieniane w zależności od przyszłych potrzeb. Zasilanie i zabezpieczenie obiektu zrealizowano w trzech rozdzielnicach prefabrykowanych XL³ 160 wraz z kompletem najnowszych aparatów modułowych mocowanych na szynach TH35.