Skip to main content
Logo print

Hotel Novotel | Legrand Poland

Novotel
05/12/2022

Hotel Novotel

Szczecin, Poland

Hotel o ciekawej bryle architektonicznej powstały w technologii monolitycznej (betonu lanego). Jest to typowy przykład inwestycji, w której znalazły zastosowanie wyroby z oferty Legrand. Ponowne odwiedziny obiektu po latach pozwoliły stwierdzić jak nasze wyroby wytrzymały próbę czasu.

Firma Legrand dostarczyła do zasilania podstawowego i rezerwowego wyłączniki DPX z automatyką SZR w rozdzielnicach XL³.

HOTEL NOVOTEL


Rozłączniki kompaktowe
Oględziny pozwoliły stwierdzić dobry stan urządzeń dzięki solidnemu wykonawcy i systematycznej konserwacji.

W rozdzielnicach XL³ zainstalowano rozłączniki izolacyjne Vistop z widoczną przerwą styków i rozłączniki izolacyjne R 300 z bezpiecznikami topikowymi.

Wydzielenie funkcjonalne zabezpieczeń w osobnych rozdzielniach wywołuje pozorne wrażenie niezbyt uporządkowanej zabudowy. Jednak pozwala ono prowadzic prace konserwacyjne bez obawy ingerencji w obwody, co zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza możliwość pomyłek.

Osprzęt IP 55 Plexo
Warunki środowiskowe wymusiły zastosowanie rozdzielnic o podwyższonej szczelności (IP 55) – RN 55 i Atlantic. Upływ czasu i trudne warunki nie pozostawiły na nich żadnego widocznego śladu.

Zastosowany osprzęt Plexo gwarantuje szczelność IP 55, łatwość utrzymania w czystości i bardzo wysoką "wandaloodporność" na poziomie IK 7.

Jak widac na zdjęciu gniazdka i łączniki Plexo zapewniają utrzymanie tych parametrów po wielu latach trudnej eksploatacji.

Osprzęt Sistena Life i  Program Mosaic
Sale konferencyjne to obszar doprowadzenia okablowania strukturalnego przy ścianach oraz przez liczne puszki podłogowe. Zastosowanie Sisteny Life w wersji natynkowej i mechanizmów Mosaic w tzw. Florboxach umożliwiło realizacje tych celów.

Z racji tego, że hotel Novotel powstał w technologii monolitycznej stąd konieczność utrzymania wysokiej estetyki pomimo prowadzenia instalacji "na wierzchu". Instalacja ukryta w listwach tworzy harmonijną całość z otoczeniem, jest odporna na uszkodzenia i łatwa do utrzymania w czystości.

Wysokiej jakości tworzywo i ciekawa estetyka Sisteny pozwala sprostać wymaganiom dla obiektów wyższej klasy. Również w tym wypadku oparła się upływowi czasu i wytrzymała intensywną eksploatację, typową dla obiektów hotelowych.