Skip to main content
Logo print

Centrum Sukcesja w Łodzi | Legrand Poland

Centrum Sukcesja w Łodzi
08/12/2022

Centrum Sukcesja w Łodzi

Łódź, Poland

SUKCESJA – Nowa inwestycja  handlowo-rozrywkowa w centrum Łodzi.

W kompleksie o powierzchni 150 tysięcy m2 znajdą miejsce: galeria handlowa, nowoczesny hotel z zapleczem konferencyjnym, biurowiec klasy A, sale kinowe, klub fitness, SPA, kręgielnia, boiska do squash’a oraz ściana wspinaczkowa.

CENTRUM SUKCESJA W ŁODZI


W kompleksie o powierzchni 150 tysięcy m2 znajdą miejsce: galeria handlowa, nowoczesny hotel z zapleczem konferencyjnym, biurowiec klasy A, sale kinowe, klub fitness, SPA, kręgielnia, boiska do squash’a oraz ściana wspinaczkowa. Nie zapomniano o bogatym zapleczu gastronomicznym. Atutem tego kompleksu jest jego położenie w centrum Łodzi bezpośrednio w pobliżu ulicy Piotrkowskiej.

Klinkierowa elewacja z  klasyczną czerwienią z jednej strony  i kolorem antracytu z drugiej  nawiązuje do przemysłowego charakteru miasta,  ażurowa biała nadbudowa dodaje lekkości i akcentuje nowoczesność budynku. Sukcesja powstała wg standardów certyfikatu BREEAM, zieleń na dachu zraszana jest magazynowaną wodą deszczową, ogrzewanie wspomagają pompy ciepła, a do zarządzania infrastrukturą wykorzystano system BMS. Dzięki tym rozwiązaniom jest to obiekt ekologiczny i energooszczędny.

W obiekcie znalazł zastosowanie pełny asortyment jaki w zakresie szeroko pojętej instalacji elektrycznej oferuje Legrand. Zasilanie podstawowe i rezerwowe zrealizowano z wykorzystaniem transformatorów niskostratnych  800kVA suchych żywicznych Zucchini oraz szynoprzewodów SCP 2500A i 1600A. Użyte aparaty wysokoprądowe to wyłączniki i rozłączniki DMX 2500A i DPX 1600A, DPX 1250A oraz DPX630A. W rozdzielnicach prefabrykowanych XL3  zainstalowano aparaturę modułową zabezpieczającą S300 DX3, rozłączniki bezpiecznikowe R300 oraz aparaturę sterowniczą, w tym styczniki CTX3, rozłączniki FR 300, a także aparaturę sygnalizacyjną i kontrolą.

W lokalizacjach gdzie warunki środowiskowe stawiają wyższe wymagania co do szczelności lub odporności zastosowano rozdzielnice Marina o  IP66 lub mniejsze rozdzielnice RN65.