Skip to main content
Logo print

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki | Legrand Poland

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki
08/12/2022

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki

Warszawa, Poland

Wielofunkcyjność i modularność Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki umożliwia organizowanie nawet najśmielszych wydarzeń kulturalnych oraz dużych konferencji, kongresów i targów.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to 22.000 m2 wyjątkowej architektury zlokalizowanej w samym sercu Torunia. Dzięki wykorzystaniu mobilnych widowni w Jordankach mogą odbywać się imprezy na płaskiej podłodze tj. duże koncerty, targi, prezentacje samochodów, jak i w konfiguracji teatralnej. Akustyka Sali Koncertowej może być modyfikowana dzięki użyciu mobilnych sufitów, zaś Sala Kameralna jest wyposażona w system kinowy 3D.

CENTRUM KULTURALNO-KONGRESOWE JORDANKI


Światowej sławy architekt Fernando Menis zaprojektował budynek, którego wyjątkowa bryła i nowoczesne rozwiązania z zakresu akustyki i kształtowania powierzchni widowni, doskonale łączą wartości estetyczne z funkcjonalnymi. Jesienią 2010 roku na Światowym Festiwalu Architektury (WAF) w Barcelonie budynek Centrum został wybrany najlepszym projektem kulturalnym przyszłości. Ceglane wnętrze nawiązuje do gotyckiej architektury Starego Miasta, zaś jasny, niemalże biały beton pokrywa fasadę budynku, który jest wtopiony w otaczającą go zieleń. Centrum Jordanki stanowi siedzibę Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Zasilanie całego obiektu zrealizowano na  produktach Legrand:

2 transformatorach SN/nn 2500kVA ze złączami elastycznymi i zabezpieczeniem termicznym,
2 mostach szynowych SCP 4000A z zewnętrzną barierą ogniową.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: