Skip to main content
Logo print

Centrum Handlowe Ferio Wawer | Legrand Poland

Centrum Handlowe Ferio Wawer
08/12/2022

Centrum Handlowe Ferio Wawer

Warszawa, Poland

Wnętrza zabytkowej fabryki Kazimierza Szpotańskiego z początku XX wieku zostały zaadaptowane na unikalną galerię handlową. Cały obiekt od strony elektrycznej jest obsługiwany przez produkty firmy Legrand.

Niepowtarzalne Centrum mieści w swoich wnętrzach działalność handlową znanych marek, usługi niezbędne lokalnej społeczności oraz inicjatywy kulturalne Wawerskiego Centrum Kultury. Lokalna społeczność i varsavianiści są dumni z udanej rewitalizacji fabrycznych wnętrz. Cały obiekt od strony elektrycznej jest obsługiwany przez produkty firmy Legrand, która ma duże doświadczenie projektowe w doborze optymalnych rozwiązań dla obiektów komercyjnych.

CENTRUM HANDLOWE FERIO WAWER


Zasilanie elektryczne zapewniają transformatory Zucchini 1250 kVA oraz stające się standardem w centrach handlowych ( ze względu na swoje zalety) szynoprzewody Zucchini. Skorzystano też z rozdzielnic prefabrykowanych typu XL³ 800, XL³ 400 i XL³ 160. Dla mniejszych powierzchni w centrum wystarczyły wytrzymałe i szczelne rozdzielnice izolacyjne RN 65. Poza tradycyjną aparaturą, która ma zabezpieczać przed porażeniem, przeciążeniami, przepięciami lub zwarciem w tym przypadku zastosowano analizatory sieci elektrycznej. Zadaniem analizatora jest poza pomiarami mocy, prądów, napięć i współczynnika mocy sygnalizowanie przekroczenia wybranych parametrów, co może świadczyć o zagrożeniach dla instalacji i odbiorników elektrycznych.