Skip to main content
Logo print

Business Garden Warszawa | Legrand Poland

Business Garden
05/12/2022

Business Garden Warszawa

Warszawa, Poland

Business Garden Warszawa to siedem budynków o niebanalnej architekturze w zielonym otoczeniu ogrodu. Ponad 90 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej i usługowej z certyfikatem LEED Platinum. 

Celem LEED jest promowanie kompleksowego podejścia do zachowania równowagi ekologicznej  w otoczeniu powstającego obiektu. Analizowane są wymagania dotyczące m.in. lokalizacji, zarządzania wodą, wykorzystania energii, zastosowanych materiałów, gospodarowania odpadami czy innowacyjności projektowej. Aż 60% powierzchni  terenów  Business Garden  łącznie z dachami 7 piętrowych biurowców zajmują tereny zielone. Sercem kompleksu jest wewnętrzny ogród dostępny dla mieszkańców miasta i pracowników biur. Oczka wodne, zadbane łąki, strefy piesze z miejscami do siedzenia z dostępem do Wi-Fi sprzyjają wypoczynkowi. Dogodna lokalizacja przy głównej arterii komunikacyjnej Warszawy, funkcjonalne biura w ekologicznym otoczeniu sprzyjają kreatywnej i efektywnej pracy.

BUSINESS GARDEN WARSZAWA


Zasilanie kompleksu Business Garden zrealizowano za pomocą nowoczesnych szynoprzewodów Zucchini: SCP1000A do SCP2000A oraz MR 400A do MR 800A z kasetami odpływowymi. Wszystkie te wyroby zostały przebadane pod kątem minimalnego wpływu na środowisko, czego świadectwem jest dokumentacja  EcoPasport (Product  Environmental Profile). Kontrolę dostępu obsługuje cyfrowy  system wideodomofonowy Bticino  z  monitoringiem  ochrony i nadzoru w recepcjach.  W realizacji zastosowano osprzęt (łączniki i gniazda elektryczne) z linii wzorniczej Valena Life, charakteryzującej się  wzornictwem eleganckiej klasyki.