Skip to main content
Logo print

Biurowiec D48 | Legrand Poland

Biurowiec D48
05/12/2022

Biurowiec D48

Warszawa, Poland

D48 to budynek biurowy klasy A, zlokalizowany na warszawskim Mokotowie, zdecydowanie wyróżniający się na tle okolicznych obiektów biurowych.  Projekt otrzymał precertyfikat LEED® Gold w kategorii Building Design and Construction: Core and Shell Development.

BIUROWIEC D48


Budynek klasy A znajdujący się przy ul. Domaniewskiej 48 zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych  obiektów biurowych Mokotowa. Wielopoziomowa, przeszklona bryła zapewnia naturalne doświetlenie każdej kondygnacji. Wokół budynku przewidziano miejsce na tereny zielone i zadaszone parkingi dla rowerów. Użytkownicy mogą korzystać z przestronnych  tarasów  z małą architekturą na dachu biurowca. Zastosowane innowacyjne i proekologiczne rozwiązania pozwalają sterować funkcjami budynku z poziomu smartfonów. Na terenie obiektu gwarantowany jest dostęp do wi-fi i stanowisk doładowania dla elektrycznych samochodów. W biurowcu powstała również baza wynajmu samochodów elektrycznych w systemie „car sparing”. Dostęp do parkingów naziemnego oraz podziemnego jest możliwy z dwóch stron: od ulicy Postępu i  Domaniewskiej.

Dopełnieniem wysokiej klasy budynku jest zainstalowana infrastruktura elektryczna marki Legrand.

Niezawodne zasilanie gwarantują 2 transformatory 2500kVA suche żywiczne Zucchini. Rozdział energii zrealizowano szynoprzewodami typu SCP 2000A, SCP 630A, MR 800A, MR 630A, MR 400A  oraz RCP- szynoprzewodami w izolacji żywicznej o szczelności IP68. Wszystkie rozdzielnice: XL3 4000A, 800A, 400A, 160A, 125A  w tym o szczelności IP55 zostały całkowicie wyposażone w aparaturę załączającą , zabezpieczającą i sterowniczą Legrand. Zaliczamy do niej wyłączniki DMX 2500A, DPX3 1600A, 630A aparaturę modułową (na szynę TH45), system analizatorów parametrów sieci z przekładnikami.  

Okablowanie strukturalne budynku zrealizowano z wykorzystaniem produktów Legrand: wyposażonych szaf krosowniczych Linkeo19” łącznie z siecią światłowodową oraz punktami abonenckimi w systemie Mosaic. Dostęp do sieci przy każdym stanowisku pracy w pomieszczeniach typu open space zapewniają puszki podłogowe z mechanizmami Mosaic z gniazdami 230v, RJ45, HDMI itp. Dopełnieniem instalacji jest osprzęt Legrand: gniazda i łączniki podtynkowe Valena LIFE i natynkowe FORIX IP44.