Skip to main content
Logo print

AQUARIUS Hotel-SPA | Legrand Poland

Aquarius Hotel
05/12/2022

AQUARIUS Hotel-SPA

Kołobrzeg, Poland

AQUARIUS Hotel-SPA***** w Kołobrzegu - największe SPA na wybrzeżu.

Wielofunkcyjny obiekt nad samym morzem, w otoczeniu pięknego parku, może sprostać wielu oczekiwaniom odwiedzających gości indywidualnych i biznesowych. Całość architektury i design inspirowane są „klimatami” morskimi.

Goście do swojej dyspozycji mają: największy kompleks SPA na wybrzeżu, aquacenter - zespół basenów, sale konferencyjne - gwarantujące profesjonalne przygotowanie konferencji, eventów i spotkań integracyjnych oraz pokoje hotelowe (200 pokoi o podwyższonym standardzie) oraz ekskluzywne apartamenty.

AQUARIUS HOTEL-SPA


Analizując tak różnorodne funkcje projektanci z inwestorem zdecydowali się wybrać produkty z bogatej oferty Legrand. Sprawdzają się one w tej części obiektu, gdzie panują trudne warunki środowiskowe IP 55, a w innych dając możliwość zarządzania „inteligentnego” energią elektryczną przy spełnieniu wymagań luksusowej estetyki spójnej z całością koncepcji architektonicznej.

Osprzęt Sistena Life
W tym prestiżowym obiekcie widać że nawet z pozoru nieistotne detale są perfekcyjnie dopasowane do charakteru i klimatu wnętrza. Podobnie jak w modzie, w aranżacji wnętrz dużo zależy od dodatków, które mają istotny wpływ na efekt końcowy. Kontrastowe połączenie brązu ramek z bielą klawiszy i plakietek osprzętu Sistena Life harmonijnie współgra z kolorystyką drewnianych wykończeń i akcentów morskich.

W pokojach gdzie liczne żródła światła pełnią rolę funkcjonalną i dekoracyjną znalazły zastosowanie instalacje inteligentne. Jednym przyciśnięciem można wybrać scenariusz oświetlenia i rolet odpowiedni do pracy, odpoczynku lub lektury. Dla wygody goście mogą uruchamiać scenariusze korzystając z pilota IR. Środkowe okienko w klawiszach świadczy o możliwości zdalnego załączania.

Ramki choco i klawisze arctic tworzą spójną kompozycję z kolorystyką naturalnych surowców drewna, szkła oraz stali nierdzewnej. W pokojach, kolor ramki łączników został idealnie dobrany do ciemnego brązu fotela, boazerii na ścianie oraz beżu narzuty.

Inne zastosowane produkty Legrand
Na terenie hotelu nie brakuje miejsc takich jak sauna, gabinety Spa, w których warunki środowiskowe wymuszają stosowanie osprzętu specjalnego o podwyższonym stopniu ochrony IP.

Pomieszczenia zaplecza technicznego też mają swoje specyficzne potrzeby np. zasilanie odbiorników 3 fazowych. Dla takich potrzeb znajdziemy w ofercie Legrand produkty funkcjonalne o wysokiej jakości wykonania.

Aparaty elektryczne (SPX, DPX), aparatura modułowa serii 300, rozdzielnie XL³ to elementy instalacji elektrycznej, których kompletna oferta spełniła oczekiwania projektantów branży elektrycznej i technicznych służb utrzymania.

Legrand zaspokoił również wszelkie potrzeby inwestora w dziedzinie sieci okablowania strukturalnego oferując kompleksowy system LCS² od szaf z panelami krosowymi do punktów abonenckich (gniazd RJ 45).