Skip to main content
Logo print

Data Center Solutions | Legrand Poland

Data Center Solution

Data Center Solution

Legrand Data Center Solutions oferuje zrównoważone rozwiązania dla centrów danych. Kluczowe pojęcia modułowości, elastyczności i efektywności energetycznej zostały wdrożone w całej obszernej ofercie produktów. Dzięki temu klienci zawsze mogą korzystać z najnowszych technologii centrów danych: rozwiązań modułowych, które są w pełni dostosowane do indywidualnych i ciągle zmieniających się potrzeb infrastruktury centrum danych.

Rola centrów danych

Rola centrów danych szybko się zmienia, częściowo pod wpływem chmury obliczeniowej, wzrostu ilości danych i redukcji kosztów IT. Znacznie bardziej dynamiczne działania mają miejsce w środowisku centrów danych. Stwarza to nowe wyzwania w zakresie projektowania i zabezpieczania infrastruktury centrów danych na przyszłość.

Budowa centrum danych

Budowa centrum danych wymaga dużej elastyczności i modułowego podejścia, aby móc dostosować się do ciągle zmieniających się potrzeb rynku. Projekty stają się coraz bardziej złożone ze względu na postępującą globalizację. Wsparcie i pomoc ze strony dobrze poinformowanego, godnego zaufania partnera ma zasadnicze znaczenie.

TWORZYMY NIEZAWODNĄ, WYDAJNĄ I SKALOWALNĄ INFRASTRUKTURĘ DLA CENTRÓW DANYCH

EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Wysoce wydajne systemy gwarantujące obniżenie kosztów energii, a co za tym idzie również kosztów utrzymania.

NIEZAWODNOŚĆ

niezawodność
Systemy zapewniające ciągły dostęp do zasilania, danych i chłodzenia mają zasadnicze znaczenie dla działalności każdego centrum danych.

SKALOWALNOŚĆ

skalowalność
Zmieniający się rynek DC wymaga elastyczności przy tworzeniu systemów zasilania oraz chłodzenia.

TWORZYMY NIEZAWODNĄ, WYDAJNĄ I SKALOWALNĄ INFRASTRUKTURĘ DLA CENTRÓW DANYCH

szafy

TWOJE KORZYŚCI

  • Zwiększenie zdolności do skalowania zgodnie z wymaganiami biznesowymi
  • Uzyskanie maksimum z istniejącego i przyszłego sprzętu IT
  • Dostosowanie do wszystkich zastosowań w centrach danych
  • Zwiększenie niezawodności swojego centra danych

ZATWIERDZENIE KODEKSU POSTĘPOWANIA UE W SPRAWIE EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ CENTRÓW DANYCH

 

szafy

Kodeks, sformułowany przez Wspólne Centrum Badawcze UE stanowi wyważoną odpowiedź na wyzwania energetyczne, przed którymi stoi UE.

Jego celem jest zachęcanie firm posiadających centra danych do ograniczenia zużycia energii przy jednoczesnym zapewnieniu dalszej realizacji celów biznesowych.

Jako zwolennicy kodeksu zobowiązaliśmy się do wdrożenia jego zasad poprzez o pracowanie produktów i usług, które pomogą organizacjom w dostosowaniu

ich centrów danych do zaleceń dotyczących najlepszych praktyk.

 

Legrand

WSPOMAGANE PRZEZ SPECJALISTÓW


Grupa Legrand należy do światowej czołówki producentów zasilania gwarantowanego. Szeroka oferta zasilaczy UPS konwencjonalnych oraz modułowych pozwala na elastyczne dostosowanie technologii do potrzeb inwestycji. Na szczególną uwagę zasługują zasilacze modułowe najnowszej generacji dedykowane w szczególności dla Data Center. 
 
Systemy okablowania Legrand zapewniają obecnie wysokiej jakości łączność z ponad 200 milionami urządzeń na świecie. Grupa Legrand jest światowym liderem w dziedzinie sieci teleinformatycznych. Inwestycje w rozwój i projektowanie systemów i rozwiązań okablowania strukturalnego pozwoliły jej na poszerzenie oferty i osiągnięcie najwyższego poziomu efektywności.

Minkles

Minkels jest zorientowanym na wiedzę producentem i światowym dostawcą wysokiej jakości szaf serwerowych, zabudów zimnych/gorących korytarzy, systemów klimatyzacji precyzyjnej. Produkty firmy Minkels wyróżniają się innowacyjnością i elastycznością. Klienci zawsze mogą być pewni, że otrzymują najnowszą technologię centrów danych, modułowe rozwiązania, które odpowiadają na zmieniające się, specyficzne wymagania biznesowe klientów.

Raritan

Raritan oferuje rozwiązania do zarządzania energią w centrach danych, które obejmują inteligentne moduły PDU, przełączniki transferowe, środowiskowe sterowniki i czujniki szafkowe, a także szeregowe serwery konsolowe i przełączniki KVM-over-IP. W ponad 76 krajach i 60 000 lokalizacjach na całym świecie, wielokrotnie nagradzane rozwiązania sprzętowe Raritan zwiększają efektywność energetyczną, niezawodność i wydajność.

NIEZAWODNA, WYDAJNA INFRASTRUKTURA DATA CENTER


schemat Data Center

 

ZABUDOWA ZIMNYCH/GORĄCYCH KORYTARZY

Rozwiązanie separacji stref Minkels Next Generation bazuje na szafach i skutecznie oddziela strumienie gorącego i zimnego powietrza w centrach danych. System wolnostojący Minkels oferuje opcję "pay-as-you-grow" z infrastrukturą dostosowaną do stopniowego zapełniania szaf. Wolnostojąca strefa skutecznie oddziela strumienie gorącego i zimnego powietrza, dzięki czemu rozbudowa regałów może być rozłożona w czasie.

SZAFY SERWEROWE

Minkels posiada bogate portfolio szaf dla Twojego centrum danych. Szafy Minkels doskonale nadają się do instalacji serwerów (kasetowych), przełączników, paneli krosowych, routerów i urządzeń pamięci masowej. W naszym procesie projektowania priorytetem jest zawsze modułowość i elastyczność. Dla pojedynczych szaf bądź mniejszych chłodnych/ciepłych korytarzy lepszym wyborem może okazać się seria szaf Linkeo DC. Jest to rodzina oferująca mniejszą elastyczność niż marka Minkels zapewnia jednak pełną funkcjonalność wymaganą dla niedużych DC.

KLIMATYZACJA PRECYZYJNA

Minkels oferuje kompletne portfolio rozwiązań z zakresu aktywnego chłodzenia. Portfolio obejmuje urządzenia na bazie H2O (woda) i DX (czynnik chłodniczy). Jednostki te zazwyczaj umieszczane są pomiędzy szafami przez co określane są jako "chłodzenie rzędowe". W serwerowniach i centrach danych chłodzenie rzędowe znacznie zyskało na popularności i w najbliższej przyszłości będzie się nadal rozwijać.

SYSTEMY ZASILANIA GWARANTOWANEGO UPS

Legrand oferuje najnowocześniejsze rozwiązania dedykowane do Data Center. Zasilacze UPS marki Legrand gwarantują najwyższą jakość zasilania, wysoki współczynnik mocy, redundancję, możliwość pracy równoległej oraz funkcję hot-swap zarówno baterii jak i samych modułów mocy. Każdy z modułów mocy pracuje jako niezależny trójfazowy UPS co pozwala osiągnąć bardzo wysoki stopień odporności na awarię całego systemu. Rozproszony system sterowania pozwala na zarządzanie mocą w sposób efektywny i bezpieczny gwarantując nieprzerwane źródło energii.

INTELIGENTNE PDU

Wielokrotnie nagradzane listwy PDU Raritan, które oprócz niezawodnego zasilania, stanowią punkt startowy dla zdalnego monitorowania zasilania w czasie rzeczywistym, czujników środowiskowych i zarządzania infrastrukturą centrum danych. Seria PX oferuje setki modeli z opcjami takimi jak przełączanie gniazdek, indywidualne pomiary gniazdek, wysoka moc i trójfazowy rozdział mocy 400V.

OKABLOWANIE STRUKTURALNE LCS³

Legrand zapewnia wysokiej jakości łączność z ponad 200 milionami urządzeń. Inwestycje w rozwój i projektowanie systemów i rozwiązań okablowania strukturalnego umożliwiły firmie Legrand rozszerzenie oferty produktów. Legrand przeszedł od standardowych do najwyższej jakości miedzianych i światłowodowych rozwiązań globalnych dla okablowania strukturalnego - zarówno w centrach danych, jak i w sieciach LAN.

KVM-OVER-IP

Przełączniki KVM-over-IP firmy Raritan klasy korporacyjnej zapewniają wielu użytkownikom zdalny dostęp do wielu serwerów na poziomie BIOS-u i kontrolę nad nimi, aby zmaksymalizować czas pracy i poprawić wydajność.

KONSOLE KVM

Połącz się z istniejącymi analogowymi lub cyfrowymi przełącznikami KVM i uzyskaj funkcję wideo, klawiatury i panelu dotykowego z jednej stacji roboczej, aby zarządzać jednym lub wieloma serwerami.

KONSOLE SZEREGOWE

Serwery konsol szeregowych/ terminali nowej generacji firmy Raritan zapewniają dostęp do urządzeń szeregowych przez sieć IP i kontrolę nad nimi - zawsze i wszędzie. Korzystaj z bezkonkurencyjnej kontroli nad serwerami, urządzeniami sieciowymi, urządzeniami zabezpieczającymi, modułami PDU w szafie typu rack, hostami wirtualnymi oraz urządzeniami bezprzewodowymi i telekomunikacyjnymi.

SCENTRALIZOWANY DOSTĘP DO SERWERA I STEROWANIE

Dostęp i kontrola całej infrastruktury IT z poziomu BIOS-u, poza pasmem KVM i dostępem szeregowym do szerokiej gamy komputerów i urządzeń szeregowych.

CZUJNIKI ŚRODOWISKOWE

Czujniki Raritan typu "plug-and-play" do monitorowania i ostrzegania o temperaturze, wilgotności, przepływie powietrza, ciśnieniu powietrza, wodzie/wyciekach, zamknięciach styków, ruchu wokół obudowy i wibracjach. Umożliwiają monitorowanie danych środowiskowych w czasie rzeczywistym i raportowanie trendów.

PRZEŁĄCZNIKI ŹRÓDEŁ ZASILANIA ATS

Inteligentne hybrydowe przełączniki nadmiarowe ATS zapobiegają przestojom przy pojedynczych źródłach zasilania. To pierwszy na świecie model oferujący zarówno przekaźniki elektromechaniczne, jak i SCR w celu przezwyciężenia ograniczeń tradycyjnego ATS.