Skip to main content
Logo print

POLMLEK | Legrand Poland

POLMLEK
08/12/2022

POLMLEK

Lidzbark Warmiński, Poland

POLMLEK to najnowocześniejszy w Europie zakład. W Lidzbarku Warmińskim przerabia na dobę 6 milionów litrów serwatki. Zakład powstał w dużej mierze przy udziale polskich inżynierów i rodzimej technologii. 

POLMLEK


Najnowocześniejszy w Europie zakład w Lidzbarku Warmińskim przerabia na dobę 6 milionów litrów serwatki na koncentraty białkowe, laktozę i preparaty soli mineralnych. Zakład powstał w dużej mierze przy udziale polskich inżynierów i rodzimej technologii. Cały proces produkcji  (odbywający się w sterylnych warunkach) jest w pełni skomputeryzowany i w pełni kontrolowany przez system informatyczny. Na każdym etapie produkcji można analizować parametry poszczególnych ciągów technologicznych i ilość przerobionego surowca. Zakład w 95% wykorzystuje do procesów produkcyjnych wodę odzyskaną z zagęszczania serwatki.

Zastosowane w grupie POLMLEK produkty Legrand ze względu na najwyższą jakość spełniają wymagania  tego inwestora.

Korytka siatkowe Cablofil ze stali nierdzewnej,  do bezpiecznego prowadzenia instalacji  na liniach produkcyjnych umożliwiają  zachowanie opisanych powyżej najwyższych wymogów sanitarnych.

UPS-y typu  DAKER  ON LINE gwarantują  nieprzerwaną pracę systemu informatycznego nadzorującego produkcję pomimo zakłóceń w zasilaniu.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: