Skip to main content
Logo print

Centralny odcinek II linii metra | Legrand Poland

Centralny odcinek II linii metra
08/12/2022

Centralny odcinek II linii metra

Warszawa, Poland

Metro zmienia Warszawę, metro łączy Warszawę

Centralny odcinek II linii metra o długości ponad 6 km łączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Składa się z 7 stacji, zlokalizowanych wzdłuż ul. Prostej, Świętokrzyskiej, Sokolej i Targowej. Przebiega od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego. Wejścia do stacji wyróżniają się charakterystycznymi, szklanymi daszkami w kształcie litery „M”. Każda stacja posiada swój dominujący kolor wystroju, który współgra z kolorem zadaszeń nad jej wejściami.

CENTRALNY ODCINEK II LINII METRA


Jest to najszybsze i najwygodniejsze połączenie Pragi z centrum, a także po przesiadce na stacji Świętokrzyska, z południową i północną częścią lewobrzeżnej Warszawy. Dojazd podziemną koleją z Dworca Wileńskiego do stacji Świętokrzyska zajmuje jedynie około 7 minut. Całą trasę od stacji Rondo Daszyńskiego do stacji Dworzec Wileński pociągi pokonuja w około 10-12 minut.

Infrastruktura techniczna obiektu ze wzgledu na możliwe zagrożenia dla dużych grup pasażerów, szczególnie w godzinach szczytu, poza walorami estetycznymi musi być niezawodna. Takim potrzebom odpowiada zastosowany osprzęt instalacyjny Legrand. W „obszarach technicznych“ gdzie gniazda elektryczne narażone są na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć zastosowano osprzęt Plexo IP 55. Część „ biurowa“ to miejsce instalacji gniazd natynkowych Forix i podtynkowych Niloe. Podłączenia sieci teletechnicznych realizowane są gniazdami Rj45 systemu Mosaic, który wyznacza standarty od 40 lat w tej dziedzinie.

Produkty Grupy Legrand wykorzystane przy realizacji: